fbpx

TOP 10 nejlepších smoothie mixerů v ČR

Super smoothie

Search
Close this search box.

Smoothie není dieta, je to životní styl!

6 důvodů proč hubnout se smoothie

6 duvodu proc hubnout se smoothie
4.5/5 - (11 votes)

Hubnout a udržet si formu se smoothie, je tak lehké a jednoduché! Proč? Tak čti dál.

V předchozím článku, Jak zhubnout se smoothie?, jsem otevřel problematiku zdravého a lehkého hubnutí s pomocí smoothie. Protože se článek setkal s vysokým ohlasem, což mě velmi těší, přináším vám další souhrn zkušeností zahraničních propagátorů smoothie a hubnutí s ním, doplněný o mé postřehy a na konci najdete jeden úžasný recept na revitalizační zelené smoothie.

Nejvíc se mě ptáte: Proč bych měla zhubnout se smoothie?

proc hubnout se smoothie

Někteří z vás už mají zkušenosti s hubnutím a detoxikací pomocí zelené šťávy, chcete-li Green Juice a ještě víc z vás zná dokumentární film Tlustí, nemocní a téměř mrtví od sympatického Australana Joa Crosse, který udělal obrovský kus práce na propagaci zdravého stravování a hubnutí. Protože tenhle článek čtete na mém blogu, věnovanému smoothie, představím vám hubnutí se zeleným smoothie a jeho výhody, které má ve světě ještě větší podporu než zelená šťáva.

Zelené smoothie Vs. Zelené šťávy – Co je lepší pro vaše hubnutí?

Jaký je rozdíl mezi zelenou šťávou a zeleným smoothie?

Existují velké rozdíly mezi šťávami a smoothie, ale zelené smoothie je o světelné roky před zelenou šťávou, pokud jde o celkovou podporu našeho zdraví. Hned vysvětlím proč, ale nejdříve si definujeme základní rozdíly mezi těmito dvěma zdravotními nápoji.

Mixování Vs. Odšťavňování – Jaký je rozdíl?

Mixování je proces důkladného rozmixování celého ovoce a zeleniny do koktejlu, typicky zelené smoothie. Zelené smoothie tedy vyrábíme v mixéru a až na malé výjimky konzumujeme celé ovoce a zeleninu.

Odšťavňování je proces důkladné extrakce kapalného obsahu celého ovoce a zeleniny prostřednictvím speciálního odšťavňovače. Zbylá tuhá forma ovoce a zeleniny, převážně vlákno, je poté vyhozeno = nekonzumuje se.

Díky mixéru, můžete rozmixovat na tekutinu i ovoce a zeleninou s vysokým obsahem vlákna, ovšem je nemožné získat z takovéhoto ovoce a zeleniny efektivně šťávu přes odšťavňovače.

Tweetni o šesti důvodech proč hubnout se smoothie>> tweetni to

6 důvodů, proč je zelené smoothie lepší a efektivnější pro hubnutí, než zelená šťáva

 1. Zelené smoothie nám dodává komplexní potravinu pro naší zdravou výživu a celou! Přesto že je rozmixované a tekuté, je to stále celé jídlo, kompletní s vlákninou, všemi živinami a nutričními hodnotami celého ovoce a zeleniny! Na druhé straně, zelená šťáva, není celá potraviny. Vláknina byla odstraněna, spolu se všemi živinami, které sebou vláknina nese. Vzhledem k tomu, že je vláknina důležitá pro správnou funkci zažívacího traktu a celkového zdraví, nedává smysl ji odstraňovat z potravin.
 2. Zelená smoothie oxiduje pomaleji než zelené šťávy! Proto se doporučuje vypít zelený džus co nejdříve po jeho odšťavňovaní. Důvodem je to, že zelená šťáva je vysoce citlivá na oxidaci, v důsledku způsobu jakým je zpracována. Výzkumy ukázaly, že zelené šťávy oxidují mnohem rychleji než zelené smoothie.
  Zelené smoothie neoxiduje tak rychle a udržuje si většinu svých živin po delší časové období než zelená šťáva.

 3. Vláknina zpomaluje absorpci cukrů a pomáhá tělu zbavit se toxinů! Zatímco obsah cukru ve sladkém ovoci není zdravotním problémem pro většinu lidí, co však už málokdo zná, můžou se džusy vyrobené ze sladkého ovoce nebo na cukr bohaté zeleniny (mrkev, řepa apod), v podstatě stát koncentrovaným sladidlem. Vláknina je jako houba a pomáhá tělu s efektivním trávením a tím také zlikvidovat odpad, toxiny, který vzniká konzumací různých zdravých nebo méně zdravých potravin. Vláknina totiž na sebe váže toxiny a odpad těla a díky tomu tento odpad rychleji projde tělem.
  Odšťavňováním většinu vlákniny vyhodíme jako odpad z odšťavňovače!

 4. Mixování je rychlejší a lehčí! Mixování je mnohem rychlejší a lehčí než odšťavňování. Je jednoduché udělat si zelené smoothie během několika vteřin! Oloupat a zlomit banán na polovinu, nakrájet jablko na čtvrtiny, vzít hrst listové zeleniny a  to vše rozmixovat, o pár vteřin později už piješ zelené smoothie. To co mě na odšťavňování vždycky štvalo, bylo to řezání ovoce a zeleniny na menší kousky a postupné vkládání všech těchto předpřipravených složek do odšťavovače, což je časově náročnější proces než mixování.
  To nemluvím o odpadu, který ti z odšťavňování zůstane a který musíš uklidit. Mixér vyčistíš během několika vteřin, ale odšťavňovač musíš rozebrat a každý kus očistit.
  Zelené smoothie je pohodlné, zatímco džus je fuška.

 5. Zelená smoothie je jídlo! Zelené smoothie tě zasytí a postupně uvolní potřebné živiny pro tvé tělo od jídla k jídlu. Šťávy ne. Jedním z hlavních důvodů je to, že smoothie obsahuje vlákninu, stejně jako všechny ostatní živiny, které jsou jinak ztraceny, pokud odšťavňuješ. Když do zeleného smoothie přidáš další ingredience, jako proteinový prášek, avokádo, ořechová másla, goji bobule apod, získáš další kalorie a nutriční hodnoty, posílíš tím zelené smoothie a uděláš z něho jídlo podle tvých potřeb pro sport, po sportu, dietu na hubnutí atd. Šťávy jsou omezující.
 6. Zelené smoothie je trvale udržitelná součást jídelníčku pro tvůj zdravý život! Zelená smoothie může být i tvá náhrada jídla. Můžeš ho vyměnit za snídani nebo oběd a pro zelené smoothie není problém být součástí tvého jídelníčku každý den, po zbytek tvého života, pokud chceš. Odšťavňování ve mě vzbuzuje pocit, že jsem na přechodné dietě.

Díky smoothie, už nebudeš mít problém s JOJO efektem!

6 duvodu pro hubnout se smoothie

Nejdůležitější je, umět si odpovědět na otázku:

Dobře zhubnu díky tomu, ale co pak dokáži danou dietu zakomponovat do jídelníčku tak aby mě neomezovala, ale pomáhala mi udržet svou formu, být zdraví a cítit se dobře po zbytek svého života?

Pokud si na takovou otázku odpovím jednoznačně ano je to ta správná cesta jak získat a dlouhodobě udržet vysněnou formu! Tohle pro mě 100% platí se zeleným smoothie!

Jestli tápeš v tom, jak správně kombinovat potraviny přečti si článek kde jsem shrnul všechny dostupné informace o této problematice.

Máš ještě otázky? Tady jsem připravil FAQ – Otázky a odpovědi vliv zeleninového smoothie na mikrobiom

Tweetni o tom proč hubnout se smoothie>>tweetni to

Jeden recept na zelené smoothie, který můžete hned vyzkoušet

Náročnost receptů: Super snadné
Množství: pro 2 až 3 osoby
Doba přípravy: méně než 20 minut
Náš typ: Pro výrobu chlazeného smoothie můžete použít led, ale ještě lepší je použít zamrazené ovoce (Nezapomeňte větší kusy ovoce nakrájet před zmrazením)!

 

Revitalizační zelené smoothie

Revitalizační zelené smoothie

Složení:

 • 2 jablka Golden Delicious
 • Půlka avokáda
 • 2 hrsti baby špenátu
 • 3 kiwi
 • 1 polévková lžíce chia gelu – (Jak ho udělat najdeš v článku Jak zhubnout se smoothie)
 • 1 šálek vody

Příprava:

 1. Oloupej kiwi
 2. Na čtvrtky pokrájej jablka
 3. Jablka, kiwi, avokádo, baby špenát a chia gel přidej do mixeru
 4. Nalijte vodu
 5. Rozmixuj do hladka a podávejte

Výživové údaje receptu

 • Energetická hodnota: 1 894 kJ
 • Energie: 453 kcal
 • Bílkoviny: 11,5 g
 • Sacharidy: 45,7 g
 • Vláknina: 20,2 g
 • Tuky: 28,6 g

Trávením potraviny spálíte 10% přijaté energie.
Dobrou chuť!

Pokud se ti zamlouvá hubnutí se zeleným smoothie, zaregistruj se a nepřijdeš o žádný další návod a recept!

Nevíš kde koupit zmíněné superfood doplňky? Kup je v klidu a pohodě z domova na RAW e-shopu našeho partnera Vitalvibe!

Líbí se ti tenhle článek proč hubnout se smoothie a znáš někoho kdo chce hubnout?
Klikni na to se mi líbí a sdílej s kamarády!

Chceš dostávat super smoothie recepty na email?

Registruj se a o žádný super smoothie recepty nepřijdeš! Všechny nové recepty dostaneš do emailu.

Taky nemáme rádi SPAM. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

Doporučené produkty

3 komentáře

 1. hodně důležité je mít kvalitní mixér. Sice je to vyšší investice, ale vyplatí se. Já mám například mixér Vitamix – je to opravdu vyšší investice, ale vyplatí se už kvůli dlouhé záruce.

  1. Miruško, děkuji že jsi to zmínila, protože kvalitní mixér je základ super smoothie. Souhlasím s tebou na 100%. 😉

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Už odcházíš?

Než odejdeš.
mám pro tebe dárek!

4 recepty na super smoothie od Jamie Olivera

Získejte svou kopii e-booku ZDARMA